Skip to main content
Skup aut Warszawa – natychmiastowy kontakt. Dojazd do właściciela samochodu 7 dni w tygodniu o każdej porze.

Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

Jak wybrać dobry skup aut warszawa?
  • dane firmy nabywającej auto,
  • dane auta typu: marka, model, rok produkcji, nr vin, nr rejestracyjny, rodzaj nadwozia: osobowy/ciężarowy/specjalistyczny,
  • dane osoby sprzedającej pojazd,
  • wpisać przebieg auta,
  • wpisać rzeczywistą kwotę transakcji.

Sprzedaż auta do pewnej firmy, legalnie działającej typu skup aut Warszawa daje nam pełne bezpieczeństwo transakcji i uchyla z nas odpowiedzialność za wyeksploatowanie auta tytułem rękojmi. Dostając umowę od firmy możemy iść zgłosić sprzedaż auta w wydziale komunikacji. Dodatkowym plusem skorzystania z usług firmy skup aut jest uzyskanie zwrotu opłaconego ubezpieczenia OC. Sprzedając auto osobie prywatnej nie mamy, co liczyć na zwrot ubezpieczenia gdyż dla kupującego auto jest to dodatkowa korzyść finansowa. W przypadku gdyby osoba podająca się za skup aut chciała spisać z nami umowę na osobę niebędącą na miejscu zawarcia transakcji, spisać umowę in blanco bez podania nowego nabywcy nie zgadzajmy się na takie coś. Taka umowa może posłużyć do dalszego nielegalnego sprzedania auta bez płacenia obowiązkowych podatków a cała odpowiedzialność za to, co działo się z autem od momentu jego wydania spoczywa na nas. Mam tu na myśli zdjęcie z fotoradaru czy popełnienie innego wykroczenia drogowego. Spisując umowę warto także wpisać godzinę wydania auta kupującemu.

Kluczowym zapisem w umowie jest podanie rzeczywistej kwoty transakcji. Często firmy typu skup samochodów stosują nielegalne praktyki w celu zapłacenia niższych podatków polegające na wpisaniu dużo wyższej kwoty zakupu auta niż rzeczywiście za nią zapłacili. Takie postępowanie jest nieuczciwe ze względu na oszustwo urzędu skarbowego i może również narazić nas na duże straty finansowe. Po sprzedaży auta może się okazać, że z autem jest jakiś problem i według przepisu prawa kupującemu będzie przysługiwał zwrot pojazdu. W takiej sytuacji nieuczciwy sprzedawca będzie od nas żądał kwoty z umowy a nie rzeczywistej kwoty, którą nam zapłacił za auto.

mobilny-skup-aut-warszawa

Kolejnym ważnym aspektem jest wpisanie w umowie przebiegu auta zgodnego z jego rzeczywistym stanem. Pominięcie zapisu stanu licznika na dzień sprzedaży, lub wpisanie zaniżonego przebiegu może zostać źle wykorzystane przez nieuczciwy skup aut. Osoba kupująca od nas auto może cofnąć licznik w takim aucie, aby uzyskać za niego wyższą kwotę sprzedaży. Taka sytuacja może mieć niekorzystny dla nas wpływ ze względu na możliwość późniejszych roszczeń nowego nabywcy auta ze względu na manipulację przy przebiegu auta.

Często zdarza się, że osoby oferujące skup aut za gotówkę chcą kupić od nas auto jak najtaniej i wynajdują w nim liczne wady wykorzystując naszą niewiedzę. Często jak dokonujemy oględzin i wyceny aut zdarza się, że są w nim wady, o których nie miał świadomości użytkownik auta. Zdarza się też, że użytkownik auta został oszukany przez poprzedniego kupującego i np. nie wiedział o naprawach powypadkowych auta. Uczciwy auto skup w takim przypadku informuje o takiej sytuacji właściciela auta i przedstawia mu szacowane koszty naprawy takich usterek, albo informuje go, dlaczego auto ma czynniki obniżające jego cenę. W takim wypadku pewna firma skup aut Warszawa zostawia czas do namysłu i przedyskutowania takiej kwestii np. z zaprzyjaźnionym mechanikiem.

Firma skup samochodów za gotówkę powinna wzbudzać w nas zaufanie i bezpieczeństwo transakcji. Powinna dostosować się z oględzinami auta i sposobem transakcji do naszych oczekiwań. Dokonać zapłaty w sposób dla nas wygodny np. gotówką u nas w domu, przelewem na konto, lub dokonać wpłaty gotówki razem z nami w banku. Transakcja z firmą skupautwaw.pl jest całkowicie darmowa, nie zawiera ukrytych opłat. A spotkanie w celu oględzin i wycena auta jest niezobowiązujące. Oferta naszego skupu aut jest ważna zawsze dłuższy czas. Więc mają Państwo spokojnie czas na jej przeanalizowanie i wybranie najlepszej dla siebie alternatywy sprzedaży auta. Nie ukrywamy, że skup aut jest naszą działalnością zarobkową, wymaga on poświęcenia dużej ilości czasu, kapitału i odpowiedniego personelu do sprawnego wykonywania naszej pracy. Dlatego skupujemy auta po cenach niższych niż cena rynkowa auta. Za to zapewniamy szybką, miła, komfortową i bezpieczną formę sprzedaży auta. Co pozwala uzyskać pewną gotówkę do ręki i zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia OC.

Tagi: skup samochodów, komis samochodowy, skup aut, firma skupująca auta, najlepsze skupy aut, skup auta Warszawa, skup aut Marki, Ząbki skup samochodów, samochody skup i sprzedaż Legionowo. Skup aut Wołomin, Warszawa Bielany, Warszawa Wola,, Warszawa Bemowo, Warszawa Targówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *