Skup aut Warszawa – natychmiastowy kontakt. Dojazd do właściciela samochodu 7 dni w tygodniu o każdej porze.

BLOG MOTORYZACYJNY

Skup samochodów używanych WarszawaSkup samochodów używanych Warszawa
4 maja, 2020

Badanie techniczne pojazdu – czy warto się bać?

Badanie techniczne pojazdu – czy warto się bać?

Okresowe badanie techniczne pojazdu jest obowiązkiem każdego użytkownika pojazdu. Ma ono na celu sprawdzić stan pojazdu i ocenić czy jego stan techniczny pozwala  dopuszczeniu go do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym aby zapewnić bezpieczne poruszanie się tym autem. Po mimo, że badanie techniczne wywołuje strach u wielu kierowców to jest one bardzo potrzebne, ponieważ pozwala wykryć w aucie usterki o których często ich właściciele nie mają pojęcia. W przypadku braku ważności badania technicznego pojazdu podczas kontroli nas przez policję grozi nam mandat.

Badanie techniczne wykonuje się na stacji kontroli pojazdu. Badanie techniczne pojazdu przeprowadza diagnosta, jest to osoba, która uzyskała odpowiednie uprawienia do kontrolowania stanu technicznego pojazdu.

Czas ważności przeglądu technicznego uzależniony jest od wieku pojazdu. Badanie techniczne wykonuje się co roku w pojazdach, które ukończyły pięć lat. W przypadku samochodów nowych pierwsze badanie techniczne wykonuje się po trzech latach eksploatacji. Drugie badanie techniczne wykonuje się po dwóch latach eksploatacji pojazdu. Kolejne badania wykonuje się już co roku. W przypadku aut z instalacją gazową badanie techniczne zawsze dokonuje się co roku.

Stan techniczny pojazd podczas padania musi być odpowiedni aby mógł spełniać normy prawne. Spełnienie tych norm pozwala uzyskać pozytywny wynik badania technicznego. Poświadczenie wykonania tego badania jest stempel w dowodzie rejestracyjnym i wpis do bazy centralnej ewidencji pojazdów CEPIK. Koszt takiego badania w przypadku samochodu osobowego wynosi 99 zł. Opłatę za badanie techniczne opłaca się przed rozpoczęciem tego badania.

Co sprawdza diagnosta podczas przeglądu?

Pierwszą czynnością po wjeździe na stację kontroli pojazdów jest wprowadzenia danych auta z dowodu rejestracyjnego do bazy CEPIK i otwarcie karty badania technicznego pojazdu. W tym momencie diagnosta umieszcza w systemie informację, że zaczyna przegląd naszego pojazdu, który może zakończyć pozytywnym lub negatywnym wynikiem badania pojazdu.  W przypadku wystąpienia usterek w aucie diagnosta nie może zakończyć przeglądu bez wpisania negatywnego wyniku badania do bazy systemu CEPIK.

Klasyczny schemat kolejności czynności wykonywanych przez diagnostę podczas wykonywania przeglądu:

 1. Weryfikacja numeru VIN auta z dowodem rejestracyjnym.
 2. Sprawdzenie niezbędnego wyposażenia auta – posiadanie trójkąta i gaśnicy.
 3. Sprawdzenie czy auto nie wskazuje błędy na zestawie wskaźników kontrolnych.
 4. Sprawdzenie stanu świateł i lamp.
 5. Sprawdzenie stanu i doboru ogumienia.
 6. Oględziny nadwozia czy auto nie posiada korozji lub uszkodzeń powodujących niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu drogowego. Diagnosta również sprawdza stan szyb czy nie noszą śladów uszkodzeń.
 7. Sprawdzenie analizy spalin.
 8. Kontrola auta na ścieżce diagnostycznej:
 • sprawdzenie sprawności układu hamulcowego,
 • sprawdzenie sprawności układu zawieszenia,
 • sprawdzenie układu kierowniczego.
 1. Sprawdzenie podwozia pojazdu, ewentualnych wycieków, układu wydechowego.

W przypadku gdy pojazd przejdzie całe badanie pozytywnie to dostaje pozytywny wynik badania i kierowca może bezpiecznie poruszać się autem do kolejnego przeglądu chyba, że wcześniej zaobserwuje sam nieprawidłowości w pojeździe.

W przypadku gdy pojazd uzyska negatywny wynik badania to kierowca uzyskuje negatywny wpis w bazie Cepik o wadach w aucie i musi usunąć te usterki w ciągu 14 dni. Następnie musi ponownie wrócić na stację kontroli pojazdów i dokonać ponownej kontroli stanu pojazdu w celu weryfikacji usunięcia usterki w tej samej stacji kontroli pojazdów. W przypadku wykrycia usterki w aucie opłata za badanie technicznie nie podlega zwrotowi.

Ważną czynnością podczas przeglądu jest wpis aktualnego wskazania drogomierza do bazy Cepik. Przebiegi aut w tej bazie są gromadzone od 2014 roku. Ma to pozytywny wpływ na zmniejszenie możliwości dokonywania korekty przebiegu w aucie. Kupując używany pojazd warto przed zakupem zweryfikować przebieg auta w bazie CEPIK na stronie historiapojazdugov.pl. W celu weryfikacji pojazdu potrzebujemy takie danie jak:

 • datę pierwszej rejestracji auta,
 • numer rejestracyjny auta,
 • numer VIN auta.

Sprawdzenie auta w tej bazie pozwala nam sprawdzić, czy przebieg auta jest zgodny z ostatnim wpisem odnotowanym podczas ostatniego przeglądu, oraz czy przebieg z każdym przeglądam rośnie. W bazie znajdziemy też dane o aktualnym ubezpieczeniu OC, o liczbie właścicieli auta. W przypadku auto pochodzących z importu można zweryfikować czy auto uczestniczyło w powodzi, poważnym wypadku, czy ma zgodny przebieg, czy było użytkowane jako pojazd specjalny lub taxi. Dostęp do tej bazy jest darmowy dla każdego, można sprawdzić dowolną liczbę aut.

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

Skup samochodów używanych WarszawaSkup samochodów używanych Warszawa
17 lutego, 2020

Samochody warte uwagi w budżecie do 10 000 zł, cz.1 – Małe miejskie auta

Samochody warte uwagi w budżecie do 10 000 zł

cz.1 – Małe miejskie auta

W tym artykule polecimy Państwu szczęść aut, które można już kupić za kwotę mniej więcej 10 tyś zł. Wybór aut poparty jest naszym doświadczeniem. Wybierając te auta nie braliśmy pod uwagę raportów awaryjności. Szukając auta w kwocie 10 tyś zł główną uwagę należy zwrócić na stan blacharski auta, czy auto nie ma problemów z rozwijającą się korozją oraz na stan mechaniczny. Szukając auta w tej kwocie należy z ogromną ostrożnością podchodzić do ofert okazyjnych cenowo. Zapotrzebowanie na takie auta na rynku jest bardzo duże, więc samochody w dobrym stanie nawet w wysokich cenach znikają dosyć szybko z ogłoszeń. Szukając takiego auta należy zwrócić uwagę jakiego wkładu finansowego wymaga takie auto.

Może się zdarzyć sytuacja, że znajdziemy np. samochód z początku okresu produkcji w świetnym stanie, o którego właściciel naprawdę dbał. W ostatnim czasie wymienił np. rozrząd i zrobił serwis klimatyzacji. Auto prezentuje się ładnie a jego podzespoły są w dobrym stanie. Problem w tym, że auto będzie w dosyć wysokiej cenie a właściciel nie będzie skory do negocjacji ceny. Na portalach ogłoszeniowych trafi nam się taki sam model ale z końca produkcji lub model odświeżony jak to się potocznie mówi po liftingu. Cena tego auta będzie taka sama lub nawet niższa ale pojawi się tu kilka ale. Właściciel nie umie powiedzieć kiedy w aucie ostatnio był wymieniony rozrząd, mówi że auto ma zarysowania, wnętrze jest dosyć zaniedbane. Niby młodsze rocznikowo auto powinno kosztować więcej i powinno być mniej zniszczone, nie powinno wymagać nakładu finansowego. A jednak taki samochód to pułapka dla osób nieznających się na motoryzacji. Po zakupie takiego auta może się okazać, że wymaga ono nakładu w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Zamiast cieszyć się eksploatacją auta będziemy musieli odstawić je do warsztatu na kilka dni.

Polecane małe auta miejskie

Toyota Aygo | Peugeot 107 | Citroen C1
Pierwszym polecanym przez nas małym autem miejskim jest Toyota Aygo pierwszej generacji. Jest to auto z grupy aut bliźniaczych Peugeot 107 i Citroen C1. Auta te charakteryzuje prosta konstrukcja, która wpływa na ich niezawodność i niezbyt wysokie koszty eksploatacji. Auta te posiadają dwa dosyć mało problemowe silniki. Jeden z silników to znany od dawna silnik pochodzący od Toyoty 1.0 benzyna a drugi do francuski silnik diesla 1.4. W tym budżecie można kupić auto już całkiem dobrze wyposażone z klimatyzacją i wspomaganiem kierownicy. W przypadku tych trzech aut nie należy obawiać się o korozję. Jeśli auta nie przeszły nieudolnych naprawach blacharsko to nie musimy martwić się o korozję. Wybierając te auta warto pokusić się o zakup Citroena lub Peugeota. Ze względu na francuską markę auta te mają trochę niższe ceny, co pozwoli nam kupić np. auto młodsze rocznikowo lub lepiej wyposażone.

Fiat Panda
Drugim polecanym małym miejskim autem jest popularny Fiat Panda drugiej generacji. Auto to charakteryzuje prostotą konstrukcji i prostym wyglądem. Dużym plusem tego auta jest trochę wyższa pozycja za kierownicą, która pozwala komfortowo podróżować osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Fiat słynie z prostych silników benzynowych, niskich cen zakupu. Auto występowało też z silnikiem diesla, ale naszym zdaniem to kiepskie połączenie. Silnik diesla może ma niskie spalanie, ale koszty jego napraw są zbyt wysokie. Fiata Pandę można kupić całkiem dobrze wyposażonego z klimatyzacją, wspomaganiem kierownicy czy elektrycznymi szybami. Za kwotę 10 tyś złotych można kupić pożarny egzemplarz auta z rocznika 2009 – 2010. Zakup fiata będzie korzystny również ze względu na niski koszt ubezpieczenia OC. Fiat Panda ma jedną zaletę, która wyróżnia go całkowicie wśród konkurencji. Występowały modele tego auta z napędem na cztery koła.

Hyundai I 10
Trzecim autem w tym segmencie jest Hyundai I 10 pierwszej generacji. Jest to alternatywa dla auta Fiat Panda. Auto cechuje przestronne wnętrze i dosyć mała awaryjność. Na rynku występuje sporo ofert w z ubogą wersją wyposażenia ale bez problemu można znaleźć takie auto wyposażone w klimatyzację i wspomaganie kierownicy. Samochód ten był napędzany tylko i wyłącznie silnikami benzynowymi.

VW FOX
Czwartym ciekawym autem dla miłośników niemieckiej motoryzacji jest VW FOX. Znacznym minusem tego auta dla części użytkowników będzie fakt, że występuje ono tylko w wersji trzy drzwiowej. VW FOX zapewnia całkiem wysoki komfort podróżowania charakterystyczny dla aut niemieckich. Auto występuje z silnikiem benzynowym i silnikiem diesla. Do minusów tego auta należy zaliczyć ich małą dostępność na rynku aut używanych, oraz wyższe koszty części zamiennych.

Ford KA
Piątym autem, które z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie jest kultowy Ford KA drugiej generacji. Auto po mimo 12 lat od swojej premiery wciąż charakteryzuje się ciekawą sylwetką. Zaletą tego auta są świetne właściwości jedne, tani serwis i bogate wersje wyposażenia. Ford KA w swojej gamie silnikowej posiada zarówno silnik benzynowy jak i silnik diesla. Do wad tego auta można zaliczyć trzy drzwiowe nadwozie i miejsce tylko dla 4 osób.

Renault Twingo
Wspominając o małych miejskich auta nie można zapomnieć o aucie Renault Twingo drugiej generacji. Auto to charakteryzuje się bardzo przestronnym wnętrzem jak na swój niewielki gabaryt. Nietypowa stylistka tego modelu może niektórym osobo po prostu się nie spodobać. Auto napędzane jest niezawodnym silnikiem benzynowym 1.2 lub mniej polecanym silnikiem diesla 1.5 DCI. Ciekawostką jest to że można kupić to auto w wersji usportowionej o oznaczeniu GT.

Smart Fortwo II
Ostatnim autem charakteryzującym się najmniejszymi rozmiarami i tylko dwoma miejscami jest Smart Fortwo II. Jest to naszym zdaniem jedno z ponadczasowych aut na rynku motoryzacyjnym. Auta te występował z silnikiem benzynowym lub diesla. Wszystkie modele posiadały półautomatyczną skrzynię biegów. Niektóre modele smarta występowały w wersji cabrio lub z otwieranym dachem.

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

Skup samochodów używanych WarszawaSkup samochodów używanych Warszawa
31 stycznia, 2020

Skup samochodów używanych Warszawa

Skup samochodów używanych Warszawa

Zbliżający się Nowy Rok niesie za sobą kilka pozytywnych zmian w obowiązkach związanych z procedurą zakupu i sprzedaży używanych aut. Pisząc poniższy artykuł mamy na celu stworzyć dla Państwa poradnik jakie obowiązki macie Państwo by tą procedurę przeprowadzić prawidłowo i nie zostać obciążonym konsekwencjami karnymi.

Pierwszą i główną zmianę od nowego roku czyli od dnia 1 stycznia 2020 roku jest obowiązek zgłoszenia nabycia, sprzedaży i rejestracji auta w ciągu 30 dni od dokonania tego zdarzenia. Niewykonanie tych czynności w dozwolonym czasie będzie skutkowała konsekwencją karną finansową w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

Fakt kupna lub sprzedaży pojazdu należy zgłosić w wydziale komunikacji, który jest właściwy dla naszego miejsca zamieszkania. Do takiego zgłoszenia zalicza się także obowiązek zgłoszenia darowizny. Obowiązkiem tym obarczone są osoby kupujące i sprzedające swoje auto do celów prywatnych jak i firmy zawodowo sprzedające samochody typu komis samochodowy czy punkty przy salonowe sprzedające samochody używane.

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji auta i jakie są opłaty za rejestrację auta?

W przypadku zakupu auta poza obowiązkiem zgłoszenia faktu nabycia, musimy także przerejestrować pojazd w ciągu trzydziestu dni od dnia zakupu. Aby móc przerejestrować pojazd w zależności czy auto jest już zarejestrowane w kraju czy auto jest sprowadzone i będzie to pierwsza rejestracja musimy mieć odpowiednie dokumenty.

Rejestrując auto zarejestrowane już w Polsce do wydziału komunikacji musimy zabrać ze sobą:

 • dokument tożsamości właściciela pojazdu,
 • wniosek rejestracji,
 • tablice rejestracyjne z auta,
 • dowód rejestracyjny,
 • kartę pojazdu jeśli była wydana,
 • umowę lub fakturę zakupu.

W przypadku gdy kupujemy auto od pośredniczącej firmy typu auto komis musimy posiadać umowę wstawienia auta do komisu albo umowę/fakturę zakupu aut po przez firmę skup aut. Przed wizytą w urzędzie należy upewnić się czy auto ma ważne ubezpieczanie OC i ważne badanie techniczne przynajmniej do dnia w którym będzie dokonywana rejestracja auta. Koszt przerejestrowania aut to kwota 180 zł.

W przypadku gdy będziemy dokonywali pierwszej rejestracji auta sprowadzonego do kraju w wydziale komunikacji musimy przedstawić większą liczbę dokumentów. Przede wszystkim musimy posiadać:

 • przetłumaczony zagraniczny odpowiednik dowodu rejestracyjnego auta,
 • przetłumaczony dokument potwierdzający wyrejestrowane auta za granicą,
 • musimy mieć przetłumaczoną fakturę lub umowę zakupu auta za granicą,
 • wniosek rejestracji pojazdu,
 • badanie techniczne ustalające parametry auta
 • potwierdzenie opłaty akcyzy w przypadku aut osobowych.
 • zagraniczne tablice rejestracyjne lub potwierdzenie ich braku,

W przypadku gdy kupujemy auto od firmy pośredniej musimy mieć także umowę lub fakturę wystawioną na nas przez firmę która nam sprzedała auto. Koszt pierwszej rejestracji to kwota 256 zł.

Rejestrując auto po raz pierwszy należy pamiętać aby koniecznie w dniu rejestracji wykupić na auto obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Co z ubezpieczeniem po zakupie i sprzedaży auta?

Sprzedając auto jako sprzedawca należy zgłosić ten fakt do firmy ubezpieczającej nasze auto. Można zrobić to drogą elektroniczną wypełniając formularz na oficjalnej stronie firmy ubezpieczeniowej i załączając w nim skan umowy sprzedaży auta. Korzystając z usług firmy skup aut Warszawa zostają zwolnieni Państwo z tych czynności a dodatkowo zyskują Państwo nieraz znaczną korzyść finansową. Jako profesjonalna firma skup samochodów wypowiadamy Państwa ubezpieczenie z dniem nabycia auta, co pozwala uzyskać Państwu od firmy zwrot wpłaconej i niewykorzystanej składki za ubezpieczenie OC i AC.

W przypadku zakupu nowego auta również warto zgłosić się do ubezpieczyciela aby przepisać polisę na nowego nabywcę. W przypadku przepisania polisy na nowego nabywcę wystarczy wysłać skan umowy i podać niezbędne dane umożliwiające ponowne obliczenie składki ubezpieczenia.           

Ubezpieczenie obowiązkowe i ubezpieczenie dobrowolne 

Sprzedając samochód używany ubezpieczenie OC przechodzi zawsze z autem, gdyż jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Kupując auto należy sprawdzić do kiedy ważna jest polisa, gdyż nie odnowi się ona samodzielnie na nowego nabywcę auta. W przypadku braku ubezpieczenia OC nawet przez 1 dzień Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nalicza sobie wysokie kary.

Ubezpieczenie dobrowolne zwane potocznie AC zawierane jest na osobę, która jest właścicielem auta i nie przechodzi ono wraz z autem na nowego nabywcę. Kupując kilkuletnie auto lub auto o znacznej wartości należy wydać kilkaset złotych aby zabezpieczyć się przed utratą naszych pieniędzy poprzez kradzież auta lub spowodowanie wypadku i uszkodzenie auta z naszej winy. Ubezpieczenie AC chroni również przed takimi zdarzeniami jak gradobicie czy inne niekorzystne zdarzenia losowe.

Dodatkowe opłaty po zakupie auta

W przypadku zakupu auta na umowę kupna – sprzedaży należy zgłosić się w ciągu 14 dni od zakupu do urzędu skarbowego i złożyć deklarację oraz opłacić podatek PCC. Wynosi on 2% od wartości auta z cennika. Urzędy posługują się zazwyczaj programem Eurotax służącym do wyliczenia wartości auta na dzień zakupu auta. Kupując auto od firmy auto komis zostajemy zwolnieni z obowiązku zapłaty tego podatku na podstawie faktury, która wystawia nam firma. Pozwala nam to zaoszczędzić trochę czasu i w zależności od wartości auta kwotę nawet 1000 zł.

Kupując czy sprzedając auto zachowaj szczególną czujność od kogo i gdzie kupujesz auto. Nie kupuj auta na umowę ,,inblanko’’ czy na ,,Niemca’’. Nie kupuj auta na stacji benzynowej czy pod kawiarnią. Sprawdź dokładnie dokumenty auta, dokumenty właściciela auta w razie wątpliwości sprawdź te dane na najbliższym komisariacie policji.  Chcąc uniknąć takich kłopotów warto skorzystać z firmy skup samochodów używanych lub komis samochodowy. Dostajemy wtedy gwarancję legalności auta i pomoc w przypadku problemów z rejestracją auta.

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Skup samochodów używanych Warszawa

Jak wybrać dobry skup aut warszawa?Jak wybrać dobry skup aut warszawa?
16 września, 2019

Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

auto-komis-samochodowy-warszawa-modlinska-285-1Po czym rozpoznać, że firma, której chcemy sprzedać jest uczciwą firmą a transakcja sprzedaży auta będzie dla nas bezpieczna? Wybierając firmę typu skup samochodów Warszawa należy sprawdzić czy osoba prowadząca taką działalność ma zarejestrowaną firmę, posiada miejsce prowadzenia firmy, numer nip i regon. Można to sprawdzić w ogólnodostępnej bazie CEIDG. Zawarcie umowy sprzedaży auta z taką firmą daje nam pełne bezpieczeństwo transakcji i uniknięcie kłopotów. Należy zwrócić uwagę, aby umowa była zawarta z firmą i była podstemplowana pieczątka firmy.  Na umowie należy umieścić:

 • dane firmy nabywającej auto,
 • dane auta typu: marka, model, rok produkcji, nr vin, nr rejestracyjny, rodzaj nadwozia: osobowy/ciężarowy/specjalistyczny,
 • dane osoby sprzedającej pojazd,
 • wpisać przebieg auta,
 • wpisać rzeczywistą kwotę transakcji.

Sprzedaż auta do pewnej firmy, legalnie działającej typu skup aut Warszawa daje nam pełne bezpieczeństwo transakcji i uchyla z nas odpowiedzialność za wyeksploatowanie auta tytułem rękojmi. Dostając umowę od firmy możemy iść zgłosić sprzedaż auta w wydziale komunikacji. Dodatkowym plusem skorzystania z usług firmy skup aut jest uzyskanie zwrotu opłaconego ubezpieczenia OC. Sprzedając auto osobie prywatnej nie mamy, co liczyć na zwrot ubezpieczenia gdyż dla kupującego auto jest to dodatkowa korzyść finansowa. W przypadku gdyby osoba podająca się za skup aut chciała spisać z nami umowę na osobę niebędącą na miejscu zawarcia transakcji, spisać umowę in blanco bez podania nowego nabywcy nie zgadzajmy się na takie coś. Taka umowa może posłużyć do dalszego nielegalnego sprzedania auta bez płacenia obowiązkowych podatków a cała odpowiedzialność za to, co działo się z autem od momentu jego wydania spoczywa na nas. Mam tu na myśli zdjęcie z fotoradaru czy popełnienie innego wykroczenia drogowego. Spisując umowę warto także wpisać godzinę wydania auta kupującemu.

Kluczowym zapisem w umowie jest podanie rzeczywistej kwoty transakcji. Często firmy typu skup samochodów stosują nielegalne praktyki w celu zapłacenia niższych podatków polegające na wpisaniu dużo wyższej kwoty zakupu auta niż rzeczywiście za nią zapłacili. Takie postępowanie jest nieuczciwe ze względu na oszustwo urzędu skarbowego i może również narazić nas na duże straty finansowe. Po sprzedaży auta może się okazać, że z autem jest jakiś problem i według przepisu prawa kupującemu będzie przysługiwał zwrot pojazdu. W takiej sytuacji nieuczciwy sprzedawca będzie od nas żądał kwoty z umowy a nie rzeczywistej kwoty, którą nam zapłacił za auto.

mobilny-skup-aut-warszawaKolejnym ważnym aspektem jest wpisanie w umowie przebiegu auta zgodnego z jego rzeczywistym stanem. Pominięcie zapisu stanu licznika na dzień sprzedaży, lub wpisanie zaniżonego przebiegu może zostać źle wykorzystane przez nieuczciwy skup aut. Osoba kupująca od nas auto może cofnąć licznik w takim aucie, aby uzyskać za niego wyższą kwotę sprzedaży. Taka sytuacja może mieć niekorzystny dla nas wpływ ze względu na możliwość późniejszych roszczeń nowego nabywcy auta ze względu na manipulację przy przebiegu auta.

Często zdarza się, że osoby oferujące skup aut za gotówkę chcą kupić od nas auto jak najtaniej i wynajdują w nim liczne wady wykorzystując naszą niewiedzę. Często jak dokonujemy oględzin i wyceny aut zdarza się, że są w nim wady, o których nie miał świadomości użytkownik auta. Zdarza się też, że użytkownik auta został oszukany przez poprzedniego kupującego i np. nie wiedział o naprawach powypadkowych auta. Uczciwy auto skup w takim przypadku informuje o takiej sytuacji właściciela auta i przedstawia mu szacowane koszty naprawy takich usterek, albo informuje go, dlaczego auto ma czynniki obniżające jego cenę. W takim wypadku pewna firma skup aut Warszawa zostawia czas do namysłu i przedyskutowania takiej kwestii np. z zaprzyjaźnionym mechanikiem.

Firma skup samochodów za gotówkę powinna wzbudzać w nas zaufanie i bezpieczeństwo transakcji. Powinna dostosować się z oględzinami auta i sposobem transakcji do naszych oczekiwań. Dokonać zapłaty w sposób dla nas wygodny np. gotówką u nas w domu, przelewem na konto, lub dokonać wpłaty gotówki razem z nami w banku. Transakcja z firmą skupautwaw.pl jest całkowicie darmowa, nie zawiera ukrytych opłat. A spotkanie w celu oględzin i wycena auta jest niezobowiązujące. Oferta naszego skupu aut jest ważna zawsze dłuższy czas. Więc mają Państwo spokojnie czas na jej przeanalizowanie i wybranie najlepszej dla siebie alternatywy sprzedaży auta. Nie ukrywamy, że skup aut jest naszą działalnością zarobkową, wymaga on poświęcenia dużej ilości czasu, kapitału i odpowiedniego personelu do sprawnego wykonywania naszej pracy. Dlatego skupujemy auta po cenach niższych niż cena rynkowa auta. Za to zapewniamy szybką, miła, komfortową i bezpieczną formę sprzedaży auta. Co pozwala uzyskać pewną gotówkę do ręki i zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia OC.

logo skup aut warszawa

Tagi: skup samochodów, komis samochodowy, skup aut, firma skupująca auta, najlepsze skupy aut, skup auta Warszawa, skup aut Marki, Ząbki skup samochodów, samochody skup i sprzedaż Legionowo. Skup aut Wołomin, Warszawa Bielany, Warszawa Wola,, Warszawa Bemowo, Warszawa Targówek.

 

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Jak wybrać dobry skup aut warszawa?

Czynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowyCzynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowy
4 lipca, 2019

Czynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowy

Czynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowy

Komis samochodowy specjalizujący się w skupie aut, kupując używany pojazd zwraca uwagę na wiele czynników wyceniając używany samochód. Głównymi czynnikami wpływającymi na wysokość ceny skupowanego auta to rodzaj silnika, stan techniczny i wizualny, przebieg auta i jego dokumentacja, historia powypadkowa, wyposażenie auta oraz co najważniejsze popyt na dane auto na rynku używanych samochodów. W dzisiejszych czaszach auta z silnikiem diesla nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród aut używanych szczególnie, gdy auta mają przebieg powyżej 200 tys km. Taka tendencja na rynku sprawia, że znacznie zauważalna jest różnica w cenach po między autami z silnikiem diesla a z silnikiem benzynowym.  Obecnie auta z silnikiem benzynowym o prostej i sprawdzonej konstrukcji mają znacznie wyższą wartość rynkową. Wiąże się to z poczuciem bezpieczeństwa zakupu takiego auta przez nabywców, ponieważ koszt serwisowania i napraw takich aut jest znacznie niższy. Dodatkowo coraz więcej Państw w Unii Europejskiej kieruję się w stronę blokowania wjazdu samochodom na diesel do centrum miast.

Stan techniczny i wizualny używanego samochodu

Drugim istotnym czynnikiem wpływającym na wartość skupu auta jest jego stan techniczny i wizualny. Wydaje nam się, że każde auto z biegiem czasu się zużywa i zaczyna posiadać wady optyczne i mechaniczne. Jest to naturalne zjawisko z punktu widzenia użytkownika pojazdu. Inaczej to wygląda w przypadku, gdy chcemy kupić nowy-używany samochód. Wtedy szukamy auta sprawnego techniczne, bez uszkodzeń lakierniczych, czy uszkodzeń wnętrza nie wspominając już o wcześniejszej historii powypadkowej auta. Firma skup aut, kupuje auta w celach zarobkowych, by je potem sprzedać nowemu nabywcy. Kontaktując się z firmą typu skup samochodów Warszawa musimy wziąć pod uwagę, że w przypadku, gdy nasze auto jest w złym stanie technicznym, posiada uszkodzenia lakiernicze czy jest źle naprawione po wypadku to jego cena będzie znacznie niższa niż cena takiego auta na portalu ogłoszeniowym.

Koszty związane z przygotowaniem samochodu i sprzedażą

Firma oferująca skup aut, kupując takie auto musi zadbać by auto miało perfekcyjny stan techniczny, często musi wymienić rozrząd, naprawić układ zawieszenia i klimatyzacji, wymienić klocki i tarcze hamulcowe oraz wymienić opony. W przeciętnym aucie koszt takich napraw wynosi około 4000 zł. Załóżmy, że auto ma poważnie zarysowane trzy elementy karoseryjne i uszkodzoną szybę przednią od kamienia, która kwalifikuje się do wymiany. Skup aut musi też to naprawić w aucie by auto było warte średniej ceny rynkowej. Koszt naprawy takich uszkodzeń to około 2000 zł. Dodatkową czynnością, której wymaga praktycznie każde auto jest profesjonalne sprzątanie wnętrza i pranie tapicerki. Koszt takiej usługi wynosi około 350 zł. Sumując wszystkie czynności wychodzi nakład finansowy w wysokości około 6 350 zł. Tutaj musimy zastanowić się czy wolimy sami tak przygotować auto do sprzedaży i szukać klienta na własną rękę? Czy wolimy sprzedać szybko i bezpiecznie samochód doświadczonej firmy, która zrobi to za nas, pomoże nam zaoszczędzić czas i wbrew pozorom pewną sumę pieniędzy. Warto też zwrócić uwagę, że sprzedaż auta wymaga ogłoszenia go na portalu ogłoszeniowym, gdzie miesięczny koszt to około 50 zł a dodatkowo trzeba mieć też dużo czasu na pokazywanie auta o różnych porach dnia i wyjazdy na sprawdzenie auta do serwisu czy do mechanika. Sprzedając auto osobie prywatnej ponosimy ryzyko za wystąpienie ewentualnej wady auta po sprzedaży. Przy sprzedaży auta osobie prywatnej ciężko jest również zyskać rezygnację z polisy ubezpieczeniowej OC. Dlatego uważamy, że warto skontaktować się z firmą skup aut Warszawa i szybko oraz bezpiecznie sprzedać swoje auto. Taka firma nie szuka okazji, tylko realnie wycenia auta.

Istotnym czynnikiem wypływającym na cenę auta i jego atrakcyjność na rynku jest jego przebieg i kraj pochodzenia. Auta z przebiegiem ponad normatywnym, bez dokładnej historii serwisowej, pochodzące z importu mają znacznie niższą wartość rynkową od tych aut pochodzących z polskiego salonu, z dokumentacją przebiegu i pochodzenia.

Komfort jazdy i bogate wyposażenie

W obecnych czasach kupujący auto używane mają większą świadomość, że auto ma im zapewnić komfort i przyjemność podróżowania, dlatego duży nacisk kładą na wyposażenie auta. Dobrze wyposażone auta cieszą się znacznie wyższą ceną rynkową i krótszym czasem sprzedaży takiego samochodu. Brak takich elementów wyposażenia jak elektrycznie sterowane szyby, tempomat czy czujniki parkowania mogą zniechęcić niejednego kupującego nawet, gdy cena auta będzie niższa o około 2 000 zł od aut z lepszym wyposażeniem.

Wycena samochodu

Często klienci zastanawiają się, dlaczego po mimo, że auto jest w idealnym stanie skup aut proponuje za auto diametralnie niską cenę? Firma skup aut Warszawa doskonale zna rynek i zapotrzebowanie rynku na dany model pojazdu. Działalność takiej firmy polega na skupie i sprzedaży zarobkowej aut. Przy tak dużym nasyceniu rynku samochodowego, jakie jest w dzisiejszych czasach oraz dostępie do informacji na temat kosztów eksploatacji i awaryjności aut, nikt nie kupi auta cieszącego się złą opinią za normalną cenę rynkową. Takie auto może mieć mały przebieg, być zadbane i w idealnym stanie, ale jego handlowa cena rynkowa jest zawsze kilka tysięcy niższa niż cena takiego samego auta z popularnym i sprawdzonym silnikiem.

Sprzedaż używanego samochodu i zakup nowego używanego samochodu to starcie się dwóch stron o nastawieniu na odmienne korzyści. Sprzedający chcą wziąć jak najwięcej pieniędzy za swoje auto, zachwalając je po mimo, że auto ma wiele wad i wymaga licznych nakładów finansowych, często w tysiącach złotych. Często jest to spowodowane brakiem świadomości na temat eksploatacji i sprzedaży auta. Natomiast kupując nowe używane auto, szukamy jak najniższej ceny wymagając przy tym, aby auto było w perfekcyjnym stanie mechanicznym i wizualnym, z dokładną dokumentacją napraw, w bogatej wersji wyposażenia i bezwypadkowe. Kupując auto używane chcemy znać jego stan i nie chcemy zostać oszukani kupując auto używane z ukrytymi wadami. Kupując i sprzedając auto trzeba zachować zdrowy rozsądek i świadomość. Umieć racjonalnie ocenić stan auta i jego wartość. Dobre i pewne auto sprzeda się szybko za wysoką kwotę. Auto z wadami będzie tańsze i trudne w sprzedaży. 

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Pozostawienie samochodu na sprzedaż przez firmę

Sprzedaż samochodu – na własną rękę czy przez komis samochodowy – plusy i minusySprzedaż samochodu – na własną rękę czy przez komis samochodowy – plusy i minusy
11 czerwca, 2019

Sprzedaż samochodu – na własną rękę czy przez komis samochodowy – plusy i minusy

Sprzedaż samochodu – na własną rękę czy przez komis samochodowy – plusy i minusy

Sprzedaż samochodu używanego w obecnym czasie nie jest łatwym procesem. Wpływ na to ma wiele czynników, pokrótce postaram się je opisać. Pierwszym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na sprzedaż używanych aut jest szeroki rynek ofert samochodów używanych. Potencjalni klienci szukając używanego auta często mają dosyć wygórowane  oczekiwania w stosunku do budżetu, który chcą wydać na wymarzone auto. Kolejnym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na sprzedaż auta jest rodzaj silnika, który posiada auto i jego przebieg. Przy obecnym koszcie eksploatacji aut z silnikiem diesla jego sens użytkowania w mieście jest znikomy. Kupujący szukając aut używanych ogromną uwagę zwracają na przebieg auta oraz sposób jego serwisowania i dokumentację napraw pojazdu. Auta z przebiegiem powyżej 180 tys km tracą na swojej atrakcyjności i często po mimo dobrego stanu technicznego i wizualnego oraz obszernej dokumentacji serwisowej potrafią przestać na portalach ogłoszeniowych po kilka miesięcy. W obecnych czasach na rynku aut używanych jest duży popyt na auta z silnikami benzynowymi o prostej, sprawdzonej konstrukcji i na auta hybrydowe.  Niekorzystnie na sprzedaż auta wpływa również jego niekorzystne pochodzenie, uboga wersja wyposażenia, brak dokumentacji serwisowej czy brak drugiego kluczyka. Obecnie szukając auta używanego zwracamy ogromną uwagę na jego wygląd wizualny, czy auto nie ma zarysowań, czy auto ma czyste i zadbane wnętrze, czy auto ma opony w dobrym stanie, czy wszystkie jego elementy wyposażenia i podzespoły są sprawne. Wraz z eksploatacją pojazdu zużywa się on naturalnie. Podczas jazdy i parkowania po mieście nie trudno doznać uszkodzeń powłoki lakierniczej. Często w aucie przewozimy dzieci, zwierzęta czy różnego rodzaju zakupy, które mogą być przyczyną zabrudzeń wnętrza.  

Gdy już zdecydujemy się na sprzedaż auta mamy do wyboru kilka możliwości:

 • możemy sami poszukać klienta wśród znajomych, rodziny
 • możemy sami spróbować sprzedać auto na popularnych portalach ogłoszeniowych,
 • możemy spróbować pozostawić auto do sprzedaży w auto komisie
 • możemy szybko i bezpiecznie sprzedać auto do specjalizującej się w tym firmy typu skup aut Warszawa.

Sprzedaż samochodu po rodzinie lub znajomemu

Pierwsza z wymienionych możliwości jest pozornie najłatwiejsza, teoretycznie znamy swoje auto i wiemy jak o nie dbaliśmy jeśli chodzi o jego użytkowanie i przeprowadzane naprawy. Możemy go polecić całkowicie darmowo naszym znajomy, może ktoś się zdecyduje ze względu na zaufanie do nas. Jest to na pewno darmowa i bezpieczna forma sprzedaży auta. Ale skrywa się w niej jedna nieświadoma wada. Samochód jest tylko używanym samochodem. W dniu sprzedaży może być sprawny. Załóżmy, że jest to przeciętny diesel z przebiegiem około 200 tys km, nam sprawuje się świetnie. Kupi go nasz dobry przyjaciel, a po miesiącu czy dwóch w aucie zepsuje się coś poważnego i koszt naprawy będzie wynosił około 2 tyś zł? Zastanówmy się jak taka sytuacja wpłynie na nasze odczucia podczas wieczornego spotkania na pizzę? Znajomy również może w podświadomości oczekiwać od nas super ceny na zakup auta, ze względu na łączącą nas więź.

Sprzedaż samochodu na własną rękę poprzez ogłoszenia

Kolejną metodą jest jak to potocznie mówimy wystawienie auta do ogłoszeń. Metoda daje nam dostęp do ogólnego rynku aut używanych, może pomóc nam uzyskać wyższą cenę za auto ale wymaga od nas wielu nakładów naszej pracy, czasu i finansów. Przy obecnych czasach koszt ogłoszenia samochodu to około 50 – 60 zł miesięcznie. Wystawienie auta z ogłoszeniami wiąże się z czasową dostępnością według wymagań potencjalnego klienta. Może on zażyczyć sobie kilku krotnych oględzin auta, zadawać trudne i dociekliwe pytania a brak konkretnej odpowiedzi może uznać jako zatajenie prawdy na temat wady auta. Kupujący zazwyczaj chcą sprawdzić dokładnie auto w wybranym przez siebie warsztacie. Takie sprawdzenie auta z dojazdem zabiera zwykle około 2 – 3 godzin naszego czasu. Często wiąże się to z koniecznością zwolnienia z pracy a nie daje nam gwarancji, że kupujący kupi od nas auto. Podczas sprawdzenia auta, mechanik może być w porozumieniu z kupującym i wynaleźć w naszym aucie wiele usterek w celu znacznego obniżenia ceny zakupu auta. Kolejną ważną czynnością jest przygotowanie auta do sprzedaży, wypranie tapicerki pojazdu i dokładne wyczyszczenie wnętrza, usunięcie zarysowań z powłoki lakierniczej. Samemu nie posiadając odpowiedniej wiedzy, narzędzi i środków czyszczących nie jesteśmy wstanie tego zrobić. Możemy taki proces zlecić do studia detalingu samochodów ale koszt takiej usługi wyniesie około 700 – 1000 zł. Często gdy decydujemy się na sprzedaż auta to samochód już wymaga większych inwestycji typu: wymiana pasku rozrządu, naprawy układu klimatyzacji, wymiany sprzęgła wraz z kołem dwumasowym czy pojawiająca się korozja na aucie lub kończące się ubezpieczenie. Potencjalnym kupujący słysząc o konieczności przeprowadzenia takich napraw wyobraża sobie, że wymaga ono dużej inwestycji finansowej. A przecież sprzedając i kupując auto chcemy uczciwie wiedzieć w jakim auto jest stanie i jakich jeszcze wymaga nakładów abyśmy mogli sprawnie i bezpiecznie nim jeździć. Wystawienie auta do ogłoszeń nie daje nam gwarancji, że sprzedamy go w pierwszym miesiącu, często  się zdarza, że te idealne auta potrafią i rok przestać na ogłoszeniach nie znajdując potencjalnego klienta w jak by się wydawało średniej rynkowej cenie.

Pozostawienie samochodu na sprzedaż przez firmę

Trzecią z metod sprzedaży auta jest pozostawienie go do sprzedaży w firmie, która się tym specjalizuje. Jest to metoda pozwalająca zaoszczędzić nam czas, który musimy przeznaczyć potencjalnym kupującym, ale niesie za sobą koszta i nie zdejmuje nas z odpowiedzialności za obowiązek opłacenia ciągłości ubezpieczenia OC czy odpowiedzialności za stan techniczny pojazdu. Firmy za świadczenie swoich usług typu ekspozycja auta na placu i na portalach ogłoszeniowych, przygotowanie auta do sprzedaży i ewentualną sprzedaż tego auta pobierają różnego rodzaju opłaty. Ekspozycja auta w takiej firmie nie daje nam też gwarancji czy w ogóle a jeśli tak to za jaki czas te auto się sprzeda. Stojący pojazd, nieużytkowany narażony jest na uszkodzenie układu hamulcowego, gumowych elementów układu zawieszenia, czy uszkodzeniu akumulatora lub opon które mogą sparcieć. Po sprzedaży naszego auta przez firmę wciąż ponosimy odpowiedzialność za wady auta o których nie poinformowaliśmy pośrednika sprzedając auta.

Sprzedaż auta w komisie samochodowym

Ostatnią, najszybszą metodą sprzedaży auta jest kontakt z firmą typu skupautwaw.pl Sprzedaż auta do takiej firmy zawsze będzie wiązała się z niższą ceną za auto, ale wbrew pozorom da nam dużo korzyści pod względem finansowym jak i pozwoli zaoszczędzić cenny czas i nerwy na niezdecydowanych kupujących. Nasza firma stara się dbać o wygodę swoich klientów. Oferuje darmowy dojazd i wycenę auta. Za auta oferuje realne ceny uzależnione od stanu aut i nakładu finansowego, które należy ponieść na naprawy i przygotowania auta do dalszej sprzedaży. Dużą korzyścią sprzedaży auta do firmy skup aut jest uzyskanie zwrotu opłaconego ubezpieczenia OC i AC oraz zniesienie ryzyka odpowiedzialności za wady mechaniczne auta. 

Dlaczego skup samochodów płaci za auta niższe ceny?

Często wydaje się nam, że takie firmy chcą w szybki sposób zarobić naszym kosztem. W naturze ludzkiej egzystencji często się tak zdarza, że trzeba ponieść straty aby zyskać korzyści. Firma skupując od nas auta, poświęca swój czas, wydaje swój kapitał, jest to jej praca, za którą chce uzyskać uczciwie wynagrodzenie. Musi ponieść koszty prowadzenia działalności, zapłacić podatki, które są korzyścią dla nas. Więc jakie mamy z tego korzyści? Możemy sprzedać auto nawet w ciągu kilku godzin, nie musimy przygotowywać auta do sprzedaży, nie musimy usuwać jego defektów mechanicznych. Skup aut, kupując auto musi je profesjonalnie przygotować pod względem wizualnym i mechanicznym aby auto spełniło oczekiwania przyszłych kupujących. Takie przygotowanie wymaga często napraw lakierniczych, wymiany rozrządu czy naprawy klimatyzacji. Dodatkowo skup aut musi poświęcić czas na reklamę i sprzedaż auta. Ostatnią ważną kwestią o której nie myśli to skup aut ponosi odpowiedzialność za nasze auto po sprzedaży tytułem rękojmi.

Porównując te wszystkie formy musimy przede wszystkim wybrać formę sprzedaży patrząc na ilość czasu jaką mamy na sprzedaż auta. Następnie przekalkulować sobie czy samym nam opłaca się przygotować auta do sprzedaży i samemu podjąć próbą sprzedaży auta. Często ciężko jest określić kwotę za którą można realnie sprzedać auto. Rynek jest pełen ofert w przeróżnych cenach. Często dany model kosztuje przykładowo 10 tys zł, 12 tys zł, 15 tys zł. Porównując jego parametry, opis i zdjęcia nie możemy odnaleźć różnicy z naszym autem. Dlatego firmy specjalizujące się w tym procesie znają dokładny popyt na dane auta i wiedzą w jakiej cenie dane auto będzie atrakcyjne na rynku. Często zdarzą się, że są modele aut, które są praktycznie niepopytliwe i nawet firma typu skupautwaw.pl nie będzie zainteresowania zakupem tego auta. Mam nadzieję, że artykuł ten pozwoli Państwu zrozumieć sens działania firmy skup aut i pozwoli wybrać na najkorzystniejszą dla siebie formę sprzedaży auta.

Skup aut Warszawa > Blog motoryzacyjny > Pozostawienie samochodu na sprzedaż przez firmę

Skup aut Warszawa

Sprzedaż i skup używanych samochodów.

Skupujemy auta wszystkich marek od rocznika 2003 oraz auta zabytkowe. Nie prowadzimy auto kasacji. Oferujemy skup aut Warszawa w naszym komisie oraz mobilny skup aut na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości tj. Ząbki, Legionowo, Jabłonna, Marki, Zielonka, Łomianki…