Skip to main content
Skup aut Warszawa – natychmiastowy kontakt. Dojazd do właściciela samochodu 7 dni w tygodniu o każdej porze.

Samochód dla rodziny – Wybór odpowiedniego samochodu dla rodziny z trzema dziećmi

Samochód dla rodziny – Wybór odpowiedniego samochodu dla rodziny z trzema dziećmi

Kupowanie samochodu dla rodziny z trzema dziećmi może być wyzwaniem. Szukając odpowiedniego modelu, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników – od bezpieczeństwa, przez przestrzeń, po cenę. W tym artykule omówimy, jakie samochody najlepiej spełniają te kryteria.

1. Bezpieczeństwo

Isofix

Głównym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Każdy samochód dla rodziny powinien być wyposażony w system mocowania fotelików dla dzieci Isofix. Jest to standard, który zapewnia bezpieczeństwo i stabilność fotelika w razie wypadku. Należy zwracać uwagę przy zakupie na to czy jest Isofix oraz ile jest dostępnych miejsc siedzących z systemem bezpieczeństwa.

System Isofix stał się obowiązkowy od 2011 roku w Unii Europejskiej, a więc wszystkie modele produkowane w tym i kolejnych latach mają już go. Jednak sporo samochodów przed tym rokiem już posiadało Isofix, sama technologia została wynalezione w latach 90 XX wieku i szybko stała się ważnym elementem samochodów.

Czytaj również: Jak kupić dobry samochód używany w Polsce?

2. Przestrzeń

Trzy foteliki w jednym rzędzie

Przy trzech dzieciach, konieczne jest zmieszczenie trzech fotelików w jednym rzędzie. Niestety, nie każdy samochód na to pozwala. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, czy na tylnej kanapie zmieszczą się trzy foteliki.

Przestrzeń dla rodziców

Oprócz samych fotelików bardzo ważny jest również komfort rodziców, stąd warto wybrać taki model samochodu który z przodu zapewnia 2 wygodne miejsca z dużą przestrzenią.

Bagażnik i schowki

Kolejnym ważnym aspektem rodzinnego samochodu, a w szczególności dla dużej rodziny, to pojemny bagażnik. Warto wybrać taki model który posiada dużą pojemność w bagażniku. Dodatkowym atutem będą również niewątpliwie schowki w okolicach miejsc siedzących. Citroen w wersji Picasso jest tego dobrym przykładem, gdzie zawsze znajdą się ciekawe schowki np. pod siedzeniami czy nogami.

3. Cena

Samochody w budżecie 40 000 PLN

Biorąc pod uwagę budżet do 40 000 PLN, mamy do dyspozycji wiele modeli na które warto zwrócić uwagę.

Peugeot 5008 (2009-2017) – od 12 do 45 tys. zł.

Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone): 912 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone): 679 l

Citroën C4 Picasso i Grand Picasso (2006-2013) – od 9 do 40 tys. zł

C4 Picasso:
Maksymalna pojemność bagażnika: 1734 l
Minimalna pojemność bagażnika: 500 l

Grand Picasso:
Maksymalna pojemność bagażnika: 1950 l
Minimalna pojemność bagażnika: 670 l

Dacia Lodgy (2012-2022) – od 19 do 70 tys. zł

Maksymalna pojemność bagażnika: 2617 l
Minimalna pojemność bagażnika: 827 l

Inne modele warte uwagi:

  • VW Sharan I (od 2004) – od 6 do 30 tys. zł
  • Ford S-Max I (2010-2015) – od 20 do 65 tys. zł
  • Ford Galaxy II (2006-2015) – od 15 do 55 tys. zł
  • Renault Espace IV (2002-2014) – od 7 do 40 tys. zł
  • Peugeot 308 SW (2007) – od 7 do 25 tys. zł
  • Renault Scenic III (2009) – od 10 do 45 tys. zł

Może Cię zainteresować również artykuł: Dlaczego SUV-y dominują na rynku samochodowym w Polsce

4. Komis samochodowy

Komis samochodowy Warszawa

Jeżeli szukasz samochodu używanego, warto odwiedzić komis samochodowy. W Warszawie znajdziesz wiele komisów, które oferują szeroki wybór samochodów w różnych cenach. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed zakupem.

Dobre praktyki podczas zakupu samochodu używanego to m.in. sprawdzenie dokumentów samochodu, przegląd techniczny oraz ewentualna jazda próbna.

Zakup samochodu dla rodziny z trzema dziećmi to nie lada wyzwanie, ale z odpowiednim podejściem i dobrą wiedzą na ten temat, można znaleźć model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Bezpieczeństwo, przestrzeń i cena to kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci, dlatego wybieraj samochód, który oferuje najlepsze możliwe zabezpieczenia.

Jeżeli wypatrzyłeś jakiś samochód i chciałbyś szybko swój używany samochód, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Skupujemy zarówno samochody sprawne jak i uszkodzone. Po więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z wyceny. Działamy na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Dojeżdżamy również do Lublinaskup aut Lublin. Zapraszamy do kontaktu.

Comments (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *