Skip to main content
Skup aut Warszawa – natychmiastowy kontakt. Dojazd do właściciela samochodu 7 dni w tygodniu o każdej porze.

Czynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowy

Czynniki wpływające na cenę używanego samochodu przy skupie przez komis samochodowy

W dzisiejszych czaszach auta z silnikiem diesla nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród aut używanych szczególnie, gdy auta mają przebieg powyżej 200 tys km. Taka tendencja na rynku sprawia, że znacznie zauważalna jest różnica w cenach po między autami z silnikiem diesla a z silnikiem benzynowym. Obecnie auta z silnikiem benzynowym o prostej i sprawdzonej konstrukcji mają znacznie wyższą wartość rynkową. Wiąże się to z poczuciem bezpieczeństwa zakupu takiego auta przez nabywców, ponieważ koszt serwisowania i napraw takich aut jest znacznie niższy. Dodatkowo coraz więcej Państw w Unii Europejskiej kieruję się w stronę blokowania wjazdu samochodom na diesel do centrum miast.

Stan techniczny i wizualny używanego samochodu

Drugim istotnym czynnikiem wpływającym na wartość skupu auta jest jego stan techniczny i wizualny. Wydaje nam się, że każde auto z biegiem czasu się zużywa i zaczyna posiadać wady optyczne i mechaniczne. Jest to naturalne zjawisko z punktu widzenia użytkownika pojazdu. Inaczej to wygląda w przypadku, gdy chcemy kupić nowy-używany samochód. Wtedy szukamy auta sprawnego techniczne, bez uszkodzeń lakierniczych, czy uszkodzeń wnętrza nie wspominając już o wcześniejszej historii powypadkowej auta. Firma skup aut, kupuje auta w celach zarobkowych, by je potem sprzedać nowemu nabywcy. Kontaktując się z firmą typu skup samochodów Warszawa musimy wziąć pod uwagę, że w przypadku, gdy nasze auto jest w złym stanie technicznym, posiada uszkodzenia lakiernicze czy jest źle naprawione po wypadku to jego cena będzie znacznie niższa niż cena takiego auta na portalu ogłoszeniowym.

Koszty związane z przygotowaniem samochodu i sprzedażą

Firma oferująca skup aut, kupując takie auto musi zadbać by auto miało perfekcyjny stan techniczny, często musi wymienić rozrząd, naprawić układ zawieszenia i klimatyzacji, wymienić klocki i tarcze hamulcowe oraz wymienić opony. W przeciętnym aucie koszt takich napraw wynosi około 4000 zł. Załóżmy, że auto ma poważnie zarysowane trzy elementy karoseryjne i uszkodzoną szybę przednią od kamienia, która kwalifikuje się do wymiany. Skup aut musi też to naprawić w aucie by auto było warte średniej ceny rynkowej. Koszt naprawy takich uszkodzeń to około 2000 zł. Dodatkową czynnością, której wymaga praktycznie każde auto jest profesjonalne sprzątanie wnętrza i pranie tapicerki. Koszt takiej usługi wynosi około 350 zł. Sumując wszystkie czynności wychodzi nakład finansowy w wysokości około 6 350 zł. Tutaj musimy zastanowić się czy wolimy sami tak przygotować auto do sprzedaży i szukać klienta na własną rękę? Czy wolimy sprzedać szybko i bezpiecznie samochód doświadczonej firmy, która zrobi to za nas, pomoże nam zaoszczędzić czas i wbrew pozorom pewną sumę pieniędzy. Warto też zwrócić uwagę, że sprzedaż auta wymaga ogłoszenia go na portalu ogłoszeniowym, gdzie miesięczny koszt to około 50 zł a dodatkowo trzeba mieć też dużo czasu na pokazywanie auta o różnych porach dnia i wyjazdy na sprawdzenie auta do serwisu czy do mechanika. Sprzedając auto osobie prywatnej ponosimy ryzyko za wystąpienie ewentualnej wady auta po sprzedaży. Przy sprzedaży auta osobie prywatnej ciężko jest również zyskać rezygnację z polisy ubezpieczeniowej OC. Dlatego uważamy, że warto skontaktować się z firmą skup aut Warszawa i szybko oraz bezpiecznie sprzedać swoje auto. Taka firma nie szuka okazji, tylko realnie wycenia auta.

Istotnym czynnikiem wypływającym na cenę auta i jego atrakcyjność na rynku jest jego przebieg i kraj pochodzenia. Auta z przebiegiem ponad normatywnym, bez dokładnej historii serwisowej, pochodzące z importu mają znacznie niższą wartość rynkową od tych aut pochodzących z polskiego salonu, z dokumentacją przebiegu i pochodzenia.

Komfort jazdy i bogate wyposażenie

W obecnych czasach kupujący auto używane mają większą świadomość, że auto ma im zapewnić komfort i przyjemność podróżowania, dlatego duży nacisk kładą na wyposażenie auta. Dobrze wyposażone auta cieszą się znacznie wyższą ceną rynkową i krótszym czasem sprzedaży takiego samochodu. Brak takich elementów wyposażenia jak elektrycznie sterowane szyby, tempomat czy czujniki parkowania mogą zniechęcić niejednego kupującego nawet, gdy cena auta będzie niższa o około 2 000 zł od aut z lepszym wyposażeniem.

Wycena samochodu

Często klienci zastanawiają się, dlaczego po mimo, że auto jest w idealnym stanie skup aut proponuje za auto diametralnie niską cenę? Firma skup aut Warszawa doskonale zna rynek i zapotrzebowanie rynku na dany model pojazdu. Działalność takiej firmy polega na skupie i sprzedaży zarobkowej aut. Przy tak dużym nasyceniu rynku samochodowego, jakie jest w dzisiejszych czasach oraz dostępie do informacji na temat kosztów eksploatacji i awaryjności aut, nikt nie kupi auta cieszącego się złą opinią za normalną cenę rynkową. Takie auto może mieć mały przebieg, być zadbane i w idealnym stanie, ale jego handlowa cena rynkowa jest zawsze kilka tysięcy niższa niż cena takiego samego auta z popularnym i sprawdzonym silnikiem.

Sprzedaż używanego samochodu i zakup nowego używanego samochodu to starcie się dwóch stron o nastawieniu na odmienne korzyści. Sprzedający chcą wziąć jak najwięcej pieniędzy za swoje auto, zachwalając je po mimo, że auto ma wiele wad i wymaga licznych nakładów finansowych, często w tysiącach złotych. Często jest to spowodowane brakiem świadomości na temat eksploatacji i sprzedaży auta. Natomiast kupując nowe używane auto, szukamy jak najniższej ceny wymagając przy tym, aby auto było w perfekcyjnym stanie mechanicznym i wizualnym, z dokładną dokumentacją napraw, w bogatej wersji wyposażenia i bezwypadkowe. Kupując auto używane chcemy znać jego stan i nie chcemy zostać oszukani kupując auto używane z ukrytymi wadami. Kupując i sprzedając auto trzeba zachować zdrowy rozsądek i świadomość. Umieć racjonalnie ocenić stan auta i jego wartość. Dobre i pewne auto sprzeda się szybko za wysoką kwotę. Auto z wadami będzie tańsze i trudne w sprzedaży. 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *